Abonnementsartikel

Asmildkloster Landbrugskole har givet uddannelses-bevis til 64 nye faglærte landmænd.

Asmildkloster Landbrugskole i Viborg har netop givet 64 nye faglærte landmænd et uddannelsesbevis.

Navnene på de faglærte landmænd er:

Andreas Linaa Andersen, Kongerslev

Casper Grubbe Andersen , Skive

Afspil igen

Læs mere

Luk annonce

Daniel Andersen, Roum, Møldrup

Jeppe Møller Andersen, Viborg

Mathias Primdahl Andersen, Daugbjerg, Viborg

Patrick Bang Andersen, Vrå

Tobias Hovalt Bertelsen, Frøholm, Ørsted

Michael Stahmer Bondgaard

Filip Aaes Bräuner, Skelhøje, Karup J

Jacob Skouboe Christensen, Hobro

Nickolaj Børsting Christensen, Balling, Spøttrup

Thomas Hanghøj Christensen, Daugbjerg, Viborg

Jens Riisgaard Christiansen, Løvel, Tjele

Samuel Peter Dashnaw, Kjellerup

Malthe Falkenberg, Lem, Spøttrup

Peter Espersen Fisker, Kvorning, Tjele

Marie Sofie Futtrup, Bording

Amalie Holmgaard Have, Skive

Mathias Jacobsen, Thorsted, Thisted

Mette Pape Møller Jakobsen, Foulum, Tjele

Mikkel Lorentsen Jaquet, Hammershøj, Tjele

Maiken Kristina Jensen, Ørnhøj

Rasmus Herman Jensen,Volling, Spøttrup

Simon Fogsgaard Jensen, Viborg

Karoline Mørup Jepsen, Vils

Lasse Skydt Jørgensen, Viborg

Jacob Knudsen, Bording

Cecilie Vinther Kristensen, Ø. Tørslev, Gjerlev J

Line Sønderby Kristensen, Gørding, Vemb

Martin Strøm Kristensen, Glyngeøre, Roslev

Jonas Nørgaard Lading, Gårsdal, Spjald

Dennis Borg Larsen, Sjørslev, Kjellerup

Kasper Larsen, Fjerritslev

Nadja Dalgaard Larsen, Viborg

Anders Laulund, Gludsted, Ejstrupholm

Anders Mehl Løgager Haurum, Hammel

Christian Schmidt Madsen, Hjerm

Troels Klaris Madsen, Ørum, Tjele

Heidi Betina Markussen, Ikast

Emil Nyrup Mogensen, Oustrup, Kjellerup

Emil Herholdt Nøhr Møller, Randers NØ

Jennifer Helweg Møller, Rødkærsbro

Kasper Bjerregaard Nielsen, Levring, Kjellerup

Frederik Nygaard, Daugbjerg, Viborg

Jacob Tscherning Nordentoft Olesen, Grølsted, Thorsø

Christian Højmark Pedersen, Ørum, Tjele

Jonas Stentoft Pedersen Hundborg, Thisted

Mikkel Vangsgaard Pedersen, V. Vandet, Thisted

Simon Mølgaard Pedersen, Timring, Vildbjerg

Tobias Gade Pedersen, Tastum, Stoholm Jylland

Bjarke Riis Poulsen, Havndal

Rasmus Skytte Raahede, Mejrup, Holstebro

Ann Witte Rasmussen, Røjbæk, Haderup

Eskil Storgaard Roborg, Sundby, Snedsted

Anne Kathrine Rauff Studsholt, Hørmested, Sindal

Mathias la Cour Dalhoff Søndergaard, Troelstrup, Brædstrup

Benjamin Feldt Sørensen, Viborg

Rasmus Sørensen, Kvorning, Tjele

Mikkel Østerløv Thisted,Hammershøj, Tjele

Martin Lykkegård Toustrup, Mejrup, Holstebro.

Morten Moth Vestergaard, Vognsild, Aars.

Thorbjørn Baden Villumsen, Skals.

Anders Nygaard Pedersen, Viborg.

Nicklas Aase, Horsens.