Abonnementsartikel

Elever og studerende på Bygholm et netop blevet færdige med at svede over eksamen og afsluttende prøver.

Legatmodtagere:

De har fået H. A. Friis' legat på baggrund af faglig dygtighed, flid og interesse:

Niels Skovgaard Terbensen, EUX2hf

Artiklen fortsætter efter annoncen

Kasper Brund Laursen, EUX2hf

Terkel Haldrup EriksenEUX2hf

Mikkel Tellefsen Karlsfort, agrarøkonom

Emil Østergaard Keller, agrarøkonom modstog Sukup DanCorn Rejselegat

Caroline Gjørding, EUD2hf modtog elevforeningens legat for at være en god kammerat og have gjort en særlig indsats for kostskolelivet

Artiklen fortsætter efter annoncen

Dimittender

Landbrugets lederuddannelse (produktionsledere og agrarøkonomer) Agrarøkonomer

Morten Fischer Jensen 4400 Kalundborg

Emil Østergaard Keller

Andreas Svendgaard Rasmussen 8340 Malling

Lars Vang Christensen 6880 Tarm

Artiklen fortsætter efter annoncen

Simon Lang Jensen

Rasmus Emil Krogaard 5620 Glamsbjerg

Mathias Højrup Elbæk 6622 Bække

Mikkel Tellefsen Karlsfort 9800 Hjørring

Helena Nielsen 7100 Vejle

Artiklen fortsætter efter annoncen

Produktionsledere

Mikkel Augustesen 8721 Daugård

Niels Pors Eriksen 6600 Vejen

Kasper Kirk Gottlieb Tønning

Johan Hundevad Knudsen

Søren Willumsgaard Lauridsen 6893 Hemmet

Artiklen fortsætter efter annoncen

Ole Porse 8961 Allingåbro

Niels-Christian Aaen

Emil Blak 8464 Galten

Mikkel Bidstrup Folkmann 3782 Klemensker

Signe Lund Hansen

Artiklen fortsætter efter annoncen

Rikke Fog Halmø Kristensen 6971 Spjald

Ejnar Dynesen Laursen 7323 Give

Sophie Dalsgaard Therkelsen

Christoffer Andreasen 7000 Fredericia

Emil Holst Bruhn 7100 Vejle

Artiklen fortsætter efter annoncen

Martin Brandt Frandsen 8740 Brædstrup

Kenneth Balle Juhl 6200 Aabenraa

Mikkel Landmark 8210 Århus V

F. Pedersen 9340 Asaa

Dimittender, der nu kan kalde sig faglærte landmænd 2. hovedforløb (EUD)

Caroline Gjørding

Artiklen fortsætter efter annoncen

Cecilie Søs Mogensen 7171 Uldum

Andreas Pilgaard 7171 Uldum

Stine Sofie Sørensen 8500 Grenaa

Sebastian Maurits Dijkstra Belli 8464 Galten

Mads Hansen 7173 Vonge

Kenni Nielsen 8472 Sporup

Marie Ahrendt Borcher Simonsen 6740 Bramming

Simon Vesterholm 7160 Tørring

Corneliu Fechete

Thomas Laigaard 7451 Sunds

Simon Elias Olesen 8600 Silkeborg

2. hovedforløb (EUX)

Stine Svitzer Dam-Nielsen 7140 Stouby

Lykke Lerche Holm 6630 Rødding

Kasper Brund Laursen 8362 Hørning

Magnus Højer Nørgaard 7100 Vejle

Oliver Rothausen Schmidt 6040 Egtved

Julie Nikoline Øgendahl 7160 Tørring

Emilie Halkjær Busk 7321 Gadbjerg

Terkel Haldrup Eriksen 8740 Brædstrup

Anton Kyed Jensen 8500 Grenaa

Josefine Lage Madsen 5580 Nørre Aaby

Jon Mathies Paulsen

Niels Erik A. Svendsen 6640 Lunderskov

Naja Høybye Christensen 8700 Horsens

H. Haagmans 7080 Børkop

Esben Kildsgaard 8653 Them

Søren Birch Nielsen 7300 Jelling

Christian Rask 7140 Stouby

Niels Skovgaard Tarbensen 8653 Them

Elever, der har bestået grundforløb2 Grundforløb 2 (EUD)

Marco Baasch Bigum 7000 Fredericia

Philip Graversgaard Christensen 8653 Them

Mathias Høyer 4840 Nørre Alslev

Andreas Jensen 5592 Ejby

Jesper Koch 8585 Glesborg

Nanna Winther Feldt Larsen 8700 Horsens

Albert Damborg Mikkelsen 8570 Trustrup

Anders Vendelbo Brunsgaard 6940 Lem St

Daniel Mandrup Hansen 7000 Fredericia

Thomas Grauenkjær Ibsen 8560 Kolind

Kristian Hjort Jensen 7120 Vejle Øst

Lukas Nybro Kristoffersen 8781 Stenderup

Asta Brødsgaard List

Frederik Fønss Nedergaard 8320 Mårslet

Jonas Andersen 9500 Hobro

Selma Helena Byvard 8660 Skanderborg

Chris Rønicke Haugaard 8752 Østbirk

Alison Bøje Due Jensen 7130 Juelsminde

Luc Klok 6973 Ørnhøj

Louise Bagterp Larsen 8831 Løgstrup

Frederik Ladekjær Madsen 6880 Tarm

Niels Holger Friis Overgaa 8570 Trustrup

Nicolaj Stærk Dam Pedersen 7150 Barrit

Søren Sandager Schou 7300 Jelling

M. Thillemann 5932 Humble

Rasmus Poulsen Winther 8471 Sabro

Tinne Bager Pedersen 8305 Samsø

Simone Stormborg

Mads Thuesen 8762 Flemming

Per Øster 8305 Samsø

Victoria Maibritt Overgaard 8700 Horsens

Rasmus Thomas Sørensen 8500 Grenaa

Magnus Velling 7171 Uldum

Grundforløb 2 (EUX)

Rasmus Hagger Hansen 8700 Horsens

Kristian Nygaard Jensen 6920 Videbæk

Rasmus Nymann Kjærsgaard 5953 Tranekær

Mads Kristian Kajberg 5750 Ringe

Oliver Nicolaj Dalgaard Tonsberg 7620 Lemvig

Marius Brok Agerholm 7300 Jelling

Jeppe Algot Hasselbalch 4100 Ringsted

Mathias Lund Jensen 4360 Kirke Eskilstrup

Mads Chr. Larsen 8200 Århus N

Magnus Emil Sørensen 7000 Fredericia

Daniel Valdemar Tvergaard 3390 Hundested

Matias Friis Ebbesen 6760 Ribe

Asger Refstrup Jensen 7000 Fredericia

Karoline Jørgensen 8362 Hørning

Esben Majland 8740 Brædstrup

Freya Busk Terndrup 8530 Hjortshøj

Johannes Thagaard Vingbo 6600 Vejen