Websitet anvender cookies og lokal lagring bl.a. for at huske dine indstillinger og til statistik.
Ved at bruge sitet accepterer du dette.   Læs mere

OK

Nye landmænd fra Dalum Landbrugsskole

Af mod - 15. feb. 2017 KL. 11:15

Fredag, den 27. januar 2017 afsluttede 85 elever deres uddannelse som landmand på Dalum Landbrugsskole.

De 85 nyudklækkede landmænd fra Dalum Landbrugsskole er:

Julie Andersen, Ølgod, Ann-Christin Andersen, Klemensker, Christoffer Bjerg Astrup, Svendborg, Susi Riber Banke, Bogense, Helena Paysen Baumann, Fåborg, Mikkel Pilegaard Bindzus, Gudbjerg Sydfyn, Ditlev Merling Brix, Stokkemarke, Gustav Brix, Stokkemarke, Nicklas Oliver Bærholm, Frørup, Rasmus Nørmark Christensen, Frørup, Andreas Christensen, Gudbjerg Sydfyn, Theis Christiansen, Stokkemarke, Morten Christoffersen, Fåborg, Dennis Julian Clausen, Nakskov, Lasse Ellemand, Odense C, Kristian Manniche Elnegaard, Svendborg, Emil Edelberg Foged, Nykøbing F, Emil Kildegaard Frederiksen, Kværndrup, Rasmus Abildgaard Frederiksen, Tommerup, Lasse Klemmensen From, Bramming, Karina Mie Grube, Ringsted, Emil Morsø Hansen, Marstal, Louise Sofie Kolding Hansen, Odense C, Pelle Granhøj Hansen, Stenstrup, Johannes Egmose Bech Hansen, Rudkøbing, Andreas Helge Hansen, Nakskov, Emil Eger Hansen, Skælskør, Mads Ellebæk Hansen, Middelfart, Simon Gitz Frydenlund Hansen, Brande, Mathias Hedegaard, Ørbæk, Anton Berg Hedemann, Ringe, Jan Degn Heinsvig, Odense NV, Laust Helle, Kerteminde, Rasmus Ellegaard Hindsgaul, Årslev, Mille Semine Hjøllund, Kerteminde, Rikke Møller Hochreuter, Søndersø, Rasmus Hütköper, Tranekær, Jerik Kryhlmand Iversen, Køge, Casper Jacob, Kruså, Martin Sundbøl Jakobsen, Rødding, Martin Justesen, Kettinge, Helena Volsmann Jørgensen, Gislev, Mads Sundahl Jørgensen, Assens, Rasmus Thanning Jørgensen, Tølløse, Jeppe Aske Øxenhave Klinkvort, Millinge, Magnus Knudsen, Ørbæk, Henrik Kryhlmand Knudsen, København Ø, Marco Kool, Ribe, Simon Nicolaj Kryger, Stubbekøbing, Maria Schmidt Larsen, Veflinge, Mathias Skov Lauritsen, Ryslinge, Jonas Friberg Lundby, Gelsted, Jonatan Berdiin Madsen, Grindsted, Asmus Kjær Madsen, Kværndrup, Jeppe Johannes Madsen, Stege, Coco Magnusson, Vamdrup, Mads Müller, Stenløse, Lina Sylvest Nielsen, Skamby, Charlotte Damgaard Nielsen, Stenstrup, Trine Nielsen, Assens, Peter Bruun Nielsen, Torrig L, Simon Nordberg Nielsen, Sandved, Thomas Bendiks Nørgren, Skærbæk, Mark Højlund Olesen, Horslunde, Frederik Hedegaard Pedersen, Årslev, Jimmie Brun Pedersen, Odense SØ, Frederik Emil Pedersen, Søllested, Sune Bager Pedersen, Rønne, Kris Peter Poulsen, Sønderborg, Andreas Rasmussen, Otterup, Isabella Brogaard Rasmussen, Odense N, Thomas Mørck Rasmussen, Assens, Jesper Limmose Sejbjerg, Glamsbjerg, Simon Thaysen Smidt, Ferritslev Fyn, Nicolai Bo Smidt, Nørre Aaby, Kristoffer Maagaard Strøier, Ringsted, Magnus Lønne Svenningsen, Årre, Jacob Refstrup Sørensen, Ølgod

Benjamin Freimanis Sørensen, Brenderup Fyn, Kris Johannes Holbæk Sørensen, Årup, Tobias Andersen Thomsen, Mesinge, Emil Thorsen, Vordingborg, Natalie Lisa Ussing, Søndersø, Anders Wenholt, Otterup, Martin Aalborg, Guldborg.

Få nyhederne først!Nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og vær på forkant med dagens landbrug.

 

Læs maskinbladet på

Læs maskinbladet på desktop

Desktop

Læs maskinbladet på tablet og smartphone

Tablet & smartphone

Læs maskinbladet på nyhedsbrev

Nyhedsbrev

Læs maskinbladet på print og iPaper

Print og iPaper

reklame