Stor interesse for Jorenku A/S på VIV Asia
20. mar. | Indrykket af Jorenku A/S
Jorenku A/S har netop afsluttet endnu en succesfuld deltagelse på VIV Asia i Bangkok.
Jorenku A/S har netop afsluttet endnu en succesfuld deltagelse på messen VIV Asia i Bangkok, hvor standen tiltrak stor opmærksomhed fra både nye og eksisterende samarbejdspartnere.
"Vi er meget tilfredse med årets messe. Det var en fantastisk mulighed for at præsentere vores produkter og styrke relationerne til vores partnere i Asien. Vi oplevede stor interesse for både Staldren® og vores flydende desinfektion og foderhygiejneprodukter," fortæller Jamil Kure Al-Shiekhly, salgschef og medejer af Jorenku A/S.
Med næsten 20 års erfaring på det asiatiske marked er VIV Asia en vigtig platform for Jorenku A/S, der arbejder målrettet på at udvide eksporten af virksomhedens produkter. De mange besøgende på standen og de konstruktive dialoger på messen giver optimisme for fremtiden.
"Vi tager hjem med masser af inspiration og nye muligheder for at styrke vores tilstedeværelse i regionen," afslutter Jamil Kure Al-Shiekhly.
Til gavn for danske landmænd
De erfaringer og indsigter, som Jorenku A/S får på de internationale markeder, er samtidig med til at udvikle virksomhedens produkter, som også bruges bredt i dansk landbrug.
Herhjemme anvendes især Staldren® som effektivt tørdesinfektion til at forbedre hygiejnen i staldene, men også de forskellige fodersyrer til især svineproducenter samt det nyeste tilskudsfoder KetoLact Boost til malkekvæg vinder mere og mere indpas blandt danske landmænd.