Lyt til artiklen:

CR Foderservice vil styrke synligheden på sociale medier

00:00
Hastighed: ???x
01:10

48-årige Martin Kalsgaard er pr. 1. januar 2026 tiltrådt en nyoprettet stilling hos CR Foderservice K.S., Bogense, hvor han skal arbejde med nuværende kunder og opsøgende salg. Desuden skal han være en del af SoMe i forbindelse med markedsføringen af CR Foderservice.

- Jeg har en landbrugsuddannelse og har blandt andet arbejdet med kvæg og planteavl. Desuden har jeg i mange år beskæftiget mig med silotransport af eksempelvis husdyrfoder med lastbiler, fortæller Martin Kalsgaard.

Artiklen fortsætter efter annoncen

Martin Kalsgaard kommer fra en stilling hos Würth Danmark, hvor han blandt andet kom på større landbrug og maskinstationer.

CR Foderservice ser godt 2025: Vi har unge kunder, der tonser derudaf

Se også:

CR Foderservice ser godt 2025: Vi har unge kunder, der tonser derudaf

rich-media-3
CR Foderservice har syv biler kørende. Foto: Theis Meilby Eriksen.

Godt klædt på til opgaven

Martin Kalsgaard føler sig godt klædt på til at komme ud og snakke med praktiske landmænd.

- Jeg glæder mig rigtig meget til at komme i gang med mit nye job hos CR Foderservice, siger han.

- Jeg skal først og fremmest være med til at skaffe vækst ved at etablere kontakt til nye kunder. En anden opgave for mig bliver at gøre virksomheden meget mere synlig på diverse sociale medier, fortæller Martin Kalsgaard, der kommer til at køre ud fra sin bopæl i Holstebro.

CR Foderservice opmander efter stigende efterspørgsel

Se også:

CR Foderservice opmander efter stigende efterspørgsel